چگونه با همکارانمان رابطه‌ای محکم بسازیم؟

چگونه با همکارانمان رابطه‌ای محکم بسازیم؟

اهمیت روابط کاریمان را جدی بگیریم، چرا که مدت زمان زیادی که در کنار همکارانمان در طول روز سپری می کنیم روی روند زندگی ما تاثیر می گذارد.

ایجاد ارتباط با دیگران یک غریزه‌ی ذاتی انسان‌هاست. تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که این ارتباطات به خلاقیت، انعطاف‌پذیری و حتی عمر طولانی‌تر ما کمک می‌کنند، اما ما انسان‌ها به راحتی اهمیت این روابط را فراموش می‌کنیم..

 آدام‌ ‌گرانت یکی از معروف‌ترین نویسندگان و محققان می‌گوید که فشار پایان رساندن کارها در موعد مقرر آن و سرعت بالای تکنولوژی باعث شده‌اند که آمریکایی‌های کمتری به دنبال پیدا کردن روابط دوستانه در محل کار خود باشند. در حقیقت، بسیاری از ما از همکارانمان بسیار دور هستیم. ما بیشتر از هر زمان دیگری متحمل استرس و فشار‌های عصبی هستیم و ۵۰ درصد انسان‌ها در شغل خود احساس بی‌ثباتی می‌کنند.

چگونه می‌توانیم در فضاهای پر از استرس و فشار ارتباط دوستانه ایجاد کنیم؟ ما معتقدیم که می‌توان این کار را با همدلی بیشتر انجام داد‌.

همدلی را می‌توان با انجام ۴ کار نشان داد. متوجه‌ شدن درد و استرس دیگران، آن را مهم و حائز اهمیت شمردن، نگران شدن برای آن شخص و کاری برای کم کردن این استرس انجام داد.

همدلی چه یک عمل گروهی چه فردی باشد ارزش‌ها در محل کار را افزایش می‌دهد. همدل بودن روش دیدن همکاران و دید به خودمان را  تغییر می‌دهد و به دیدن سازمان خود به عنوان سازمانی انسانی کمک می‌کند.

بسیاری از مردم داشتن همدلی و ارتباط در سازمان‌ها را به عنوان امری خوب می‌بینند. اما اگر همکاران صادقانه به یکدیگر اهمیت دهند، خلاقیت و انعطاف‌پذیری آن‌ها تقویت پیدا می‌کند‌ و در کارشان نیز پیشرفت خواهند کرد. نادیده گرفتن مشکلات دیگران و رنج‌‌ها و تظاهر به توجه نکردن به آن‌ها آسان است اما با انجام این کارها می‌توانیم با دیگران همدل باشیم و روابط محکم با یک دیگر بسازیم..

منبع:ucan.ir

آمار بازدید خبر: 142
هیچ نظری ثبت نشده است.